Newsletter nie wyświetla się dobrze? Obejrzyj go w oknie przeglądarki
Prawnik.pl
NEWSLETTER Z:
30 sierpnia 2016 roku
   Wiadomość dnia

Rozliczanie sędziów: czy jest się czego bać

Reformy owiane tajemnicą, widmo czystki w środowisku , wywołanie efektu mrożącego – o tych obawach sędziów w przeddzień nadzwyczajnego kongresu rozmawiali uczestnicy debaty DGP.
   Najważniejsze wiadomości

  Prawo w praktyce  

Samorząd komorniczy bada sprawę masowego pobierania danych z bazy PESEL

Samorząd komorniczy wdrożył własne procedury sprawdzające, czy komornicy korzystający z systemu PESEL występowali o te dane w związku z prowadzonymi postępowaniami egzekucyjnymi - poinformowała PAP w poniedziałek Krajowa Rada Komornicza.
 

  Prawo w praktyce  

KE: To wcale nie koniec TTIP

Komisja Europejska, która w imieniu rządów państw UE prowadzi negocjacje w sprawie umowy o partnerstwie handlowo-inwestycyjnym z USA, zapewniła 29 sierpnia, że ma odnowiony mandat do prowadzenia rozmów i jest gotowa sfinalizować porozumienie przed końcem roku.
 

  Orzeczenia  

Sąd najpierw gani, potem chwali

Nieznajomość przepisów procedury karnej najzwyczajniej adwokatowi nie przystoi, a już z całą pewnością pełnomocnik nie powinien się z nią afiszować w piśmie procesowym.
  Premium  
 

  Ludzie prawa  

Prof. Giaro - dziekan z międzynarodowym spojrzeniem

Musimy dostosować formy i metody nauczania do wzorców, które obowiązują na świecie – zapowiada prof. Tomasz Giaro , który przejmuje stery na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
  Premium  
 

  Komornicy  

Komornik nie może karać za niestawienie się w jego kancelarii

Przepisy wyraźnie określają, że kara pieniężna dotyczy jedynie odmowy złożenia wyjaśnień, a nie samego niestawiennictwa - podkreśla RPO.
 

  Adwokaci  

Konflikt prawa i przyzwoitości przy Chmielnej 70

W ciągu 11 dni w postępowaniu reprywatyzacyjnym Chmielnej 70 w Warszawie Grzegorz Majewski osiągnął więcej niż spadkobiercy przez kilka lat. Ustaliliśmy nowe szczegóły kontrowersyjnej transakcji.
 

  Przegląd prasy  

DGP: Sprawy z rejonów niemile widziane

Prokuratury okręgowe i regionalne odmówiły przejęcia 4430 postępowań z prokuratur rejonowych. Centrala ma skontrolować, skąd taka różnica w ocenie ich wagi.
   Obserwuj nas na:
Śledź nas na Facebook
Dołącz do nas na Google+
Obserwuj na Twitter
   Kontakt   Regulamin   Reklama   PrenumerataWYPISZ SIĘ Z NEWSLETTERA
Copyright INFOR Biznes Sp. z o. o.