Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Mirosław Kałużny

21.01.2016, 15:24; Aktualizacja: 21.01.2016, 15:28
 • Wyślij
 • Drukuj

Prawo wodne. Komentarz

Reklama

Komentarz zawiera omówienie najważniejszych zagadnień związanych ze stosowaniem ustawy - Prawo wodne, a także aktów prawnych powiązanych z tą regulacją, w tym norm prawa unijnego i międzynarodowego.

Prawo wodne. Komentarz

Prawo wodne. Komentarz

źródło: Materiały Prasowe

W drugim wydaniu autor zwraca szczególną uwagę na nowelizacje, które zostały uchwalone od czasu ostatniego wydania i przedstawia takie tematy jak:

 • własność i korzystanie z wód,
 • budownictwo wodne, w tym melioracje wodne i regulacje rzek,
 • procedura postępowania o uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego,
 • spółki wodne,
 • ochrona przed powodzią i suszą, w tym ochrona wałów przeciwpowodziowych.

Ostatnią część opracowania poświęcono trwającym obecnie pracom legislacyjnym nad projektem nowelizacji, który dokonuje zasadniczych zmian w gospodarowaniu wodami.

Wydawnictwo: Wolters Kluwer

Rok publikacji: 2016

Wydanie: 2

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.