Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adam Opalski

26.01.2016, 12:29; Aktualizacja: 26.01.2016, 12:45
 • Wyślij
 • Drukuj

Komentarz do kodeksu spółek handlowych

Reklama

Komentarz do kodeksu spółek handlowych stanowi pierwsze wielotomowe dzieło, stworzone od podstaw w „dojrzałym” okresie obowiązywania kodeksu spółek handlowych - czytamy w komunikacie kancelarii.

Opracowanie ma na celu kompleksową i wyczerpującą analizę problematyki spółek handlowych, uwzględniającą doświadczenia zebrane w okresie kilkunastu lat od wejścia w życie k.s.h. W pierwszej kolejności został wydany tom poświęcony spółce akcyjnej.

Komentarz spółek handlowych

Komentarz spółek handlowych

źródło: Materiały Prasowe

Komentarz uwzględnia dorobek najnowszego orzecznictwa sądowego oraz doktryny, a także nowe dobre praktyki obowiązujące na GPW w Warszawie od 1 stycznia 2016 r. Rozwiązuje powstające w praktyce problemy wykładni przepisów kodeksu spółek handlowych.

Redaktorem i współautorem komentarza jest prof. dr hab. Adam Opalski, of counsel w kancelarii Greenberg Traurig. Pozostali współautorzy: dr Maciej Goszczyk, mec. Robert Pabis, dr Mateusz Rodzynkiewicz oraz dr hab. Andrzej Wiśniewski.

Wydawnictwo: C.H. Beck

Rok publikacji: 2015

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.