Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Adam Opalski

26.01.2016, 12:29; Aktualizacja: 26.01.2016, 12:45
 • Wyślij
 • Drukuj

Komentarz do kodeksu spółek handlowych

Reklama

Komentarz do kodeksu spółek handlowych stanowi pierwsze wielotomowe dzieło, stworzone od podstaw w „dojrzałym” okresie obowiązywania kodeksu spółek handlowych - czytamy w komunikacie kancelarii.

Opracowanie ma na celu kompleksową i wyczerpującą analizę problematyki spółek handlowych, uwzględniającą doświadczenia zebrane w okresie kilkunastu lat od wejścia w życie k.s.h. W pierwszej kolejności został wydany tom poświęcony spółce akcyjnej.

Komentarz spółek handlowych

Komentarz spółek handlowych

źródło: Materiały Prasowe

Komentarz uwzględnia dorobek najnowszego orzecznictwa sądowego oraz doktryny, a także nowe dobre praktyki obowiązujące na GPW w Warszawie od 1 stycznia 2016 r. Rozwiązuje powstające w praktyce problemy wykładni przepisów kodeksu spółek handlowych.

Redaktorem i współautorem komentarza jest prof. dr hab. Adam Opalski, of counsel w kancelarii Greenberg Traurig. Pozostali współautorzy: dr Maciej Goszczyk, mec. Robert Pabis, dr Mateusz Rodzynkiewicz oraz dr hab. Andrzej Wiśniewski.

Wydawnictwo: C.H. Beck

Rok publikacji: 2015

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.