Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wojciech Drobny

30.09.2016, 10:00; Aktualizacja: 30.09.2016, 10:16
 • Wyślij
 • Drukuj

Polskie prawo urzędnicze - kryzys tożsamości?

Reklama

Profesor Teresa Górzyńska do ostatnich chwil była aktywna zawodowo. Jedną z ostatnich publikacji, nad którą pracowała, była rozprawa na temat kondycji polskiego prawa urzędniczego. Książka ta, pod roboczym tytułem „Polskie prawo urzędnicze – kryzys tożsamości?” nie została przez nią jednak ukończona. Nardzo zaawansowany stan pozostawionego utworu skłonił natomiast kierownictwo Instytutu Nauk Prawnych PAN do opracowania redakcyjnego pozostawionego tekstu.

Część I zawiera trzy artykuły dotyczące rozważań na temat generalnych zagadnień prawa urzędniczego.

Część II obejmuje kompleksową analizę przekształceń prawa urzędniczego w Polsce od okresu międzywojennego. Materiał zawiera rozważania ujęte w trzech, naturalnie wyodrębnionych okresach, tj. okres międzywojenny, powojenny do 1989 r. oraz lata 1989–2008 r. (jednak bez pragmatyki członków korpusu służby cywilnej z 2008 r.).

Natomiast w części III zostały umieszczone rozważania na temat międzynarodowych i konstytucyjnych uwarunkowań polskiej służby cywilnej oraz analizy kierunków i dynamiki przemian krajowego prawa urzędniczego.

Wydawnictwo: C.H. Beck

Rok publikacji: 2016

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.