Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Wojciech Drobny

30.09.2016, 10:00; Aktualizacja: 30.09.2016, 10:16
 • Wyślij
 • Drukuj

Polskie prawo urzędnicze - kryzys tożsamości?

Reklama

Profesor Teresa Górzyńska do ostatnich chwil była aktywna zawodowo. Jedną z ostatnich publikacji, nad którą pracowała, była rozprawa na temat kondycji polskiego prawa urzędniczego. Książka ta, pod roboczym tytułem „Polskie prawo urzędnicze – kryzys tożsamości?” nie została przez nią jednak ukończona. Nardzo zaawansowany stan pozostawionego utworu skłonił natomiast kierownictwo Instytutu Nauk Prawnych PAN do opracowania redakcyjnego pozostawionego tekstu.

Część I zawiera trzy artykuły dotyczące rozważań na temat generalnych zagadnień prawa urzędniczego.

Część II obejmuje kompleksową analizę przekształceń prawa urzędniczego w Polsce od okresu międzywojennego. Materiał zawiera rozważania ujęte w trzech, naturalnie wyodrębnionych okresach, tj. okres międzywojenny, powojenny do 1989 r. oraz lata 1989–2008 r. (jednak bez pragmatyki członków korpusu służby cywilnej z 2008 r.).

Natomiast w części III zostały umieszczone rozważania na temat międzynarodowych i konstytucyjnych uwarunkowań polskiej służby cywilnej oraz analizy kierunków i dynamiki przemian krajowego prawa urzędniczego.

Wydawnictwo: C.H. Beck

Rok publikacji: 2016

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.