Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelarie same psują rynek

18.03.2015, 08:15; Aktualizacja: 18.03.2015, 08:20

Świadczenie usług po zaniżonych stawkach staje się powoli standardem, który znajduje potwierdzenie przy okazji niemal każdego przetargu na obsługę prawną. Skoro sami prawnicy nie chcą z tym walczyć, na pomoc idą im zamawiający.

Reklama

Jedną z wielu obaw towarzyszących wejściu Polski do Unii Europejskiej były konsekwencje otwarcia naszego rynku na usługi zagranicznych prawników. Pamiętam jeszcze publikacje prasowe przestrzegające przed niemieckimi adwokatami, którzy rzekomo zarabiają w swych kancelariach tak niewiele, że w nocy dorabiają jako taksówkarze. Czas pokazał, że obawy te były oczywiście przesadzone. Okazuje się, że najistotniejszym czynnikiem, który psuje rynek usług prawnych w Polsce (związanym z naszym krajem i niezależnym od rynku unijnego) są rodzimi prawnicy, którzy pracują po kosztach.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.