Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kancelarie same psują rynek

18.03.2015, 08:15; Aktualizacja: 18.03.2015, 08:20

Świadczenie usług po zaniżonych stawkach staje się powoli standardem, który znajduje potwierdzenie przy okazji niemal każdego przetargu na obsługę prawną. Skoro sami prawnicy nie chcą z tym walczyć, na pomoc idą im zamawiający.

Reklama

Jedną z wielu obaw towarzyszących wejściu Polski do Unii Europejskiej były konsekwencje otwarcia naszego rynku na usługi zagranicznych prawników. Pamiętam jeszcze publikacje prasowe przestrzegające przed niemieckimi adwokatami, którzy rzekomo zarabiają w swych kancelariach tak niewiele, że w nocy dorabiają jako taksówkarze. Czas pokazał, że obawy te były oczywiście przesadzone. Okazuje się, że najistotniejszym czynnikiem, który psuje rynek usług prawnych w Polsce (związanym z naszym krajem i niezależnym od rynku unijnego) są rodzimi prawnicy, którzy pracują po kosztach.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.