Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Palestra (non) restituta?

19.03.2015, 18:11; Aktualizacja: 19.03.2015, 18:26

Zastanawiam się, z ilu wiader trzeba jeszcze chlusnąć lodowatą wodą na głowę korporacji zawodowych prawników, aby nastąpiło ocknięcie i przebudzenie dla świata. Może sobotnie zgromadzenie warszawskiej izby adwokackiej przyniesie przełom?

Reklama

Zastanowił mnie obrządek chrztu - zacisze kościoła, wszechobecna zaduma i spokój, podniosły nastrój skupienia i modlitwy. Oto Kościół przyjmuje nowego członka swej społeczności. Stary rytuał polewania głowy zimną wodą ma symbolizować obmycie z grzechów, przebudzenie i narodzenie na nowo. Narodzenie dla nowego świata i nowej rzeczywistości. Otrzeźwienie, które przynosi ta woda okupione jest często płaczem dziecka, które wyrwane ze snu lodowatym potokiem nie wie, że bierze udział w doniosłym wydarzeniu dającym odrodzenie, czyli restytucję. Zastanawiam się czasem, ile takich lodowatych potoków, z ilu wiader trzeba jeszcze wylać na głowę korporacji zawodowych prawników, aby nastąpiło ocknięcie i przebudzenie dla świata, dla nowej rzeczywistości, która otacza nas od czasu reform ministrów Ziobry i Gosiewskiego?


Pozostało jeszcze 85% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.