Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Jacek Świeca: Ludzie są najważniejsi

08.06.2015, 06:25

W dalszym ciągu niewiele osób zdaje sobie sprawę, że sukces kancelarii zależy w dużej mierze od ludzi, który w niej pracują.

Reklama

Zanim zdecydowałem się na założenie własnej kancelarii pracowałem w wielu miejscach, dzięki czemu nauczyłem się sporo zarówno w pozytywnym, jak i negatywnym aspekcie. Rzadko kiedy moi byli pracodawcy kładli jednak nacisk na kapitał ludzki, a ten jest przecież najważniejszy. 

Z całą pewnością ja i moja kancelaria nie bylibyśmy w tym miejscu, w którym obecnie jesteśmy, gdyby nie ludzie, z którymi mam zaszczyt pracować. Aby skutecznie stworzyć zespół konieczny jest szacunek i duża dawka pokory - i to z obu stron. Szef, który wyłącznie wymaga, nie mówiąc nawet zwykłego „dziękuję” prędzej czy później zostanie sam. Bez zespołu. Z kolei współpracownik, który nie potrafi wykonać najprostszej prośby i w ogóle się nie rozwija, zostanie prędzej czy później zweryfikowany negatywnie i zwolniony. Obie strony muszą być zatem wobec siebie szczere, stale się uczyć i rozwijać swoją relację.


Pozostało jeszcze 70% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.