Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radcowska kampania widmo

16.07.2015, 13:47; Aktualizacja: 16.07.2015, 13:56

Patrzę właśnie na plakat z kampanii wizerunkowej KRRP i zaczynam rozumieć, dlaczego rozmieszczeniem billboardów z mottem „Pomoc Obrona Zaufanie” nikt się głośno nie chwali - pisze redaktor Ewa Szadkowska.

Reklama

Słyszała pani, krajówka robi kampanię wizerunkową. Nawet ponoć w telewizji coś leci – zagadnął mnie pod koniec czerwca przy kawie znajomy radca prawny. Ciężko mi było to przyznać, ale nie słyszałam. Głupia sprawa, bo ważne wydarzenia z życia poszczególnych samorządów prawniczych (a za takie uważam wszelkie kampanie) śledzę z zawodowego obowiązku, a projekty PR-owe całych korporacji czy poszczególnych izb dodatkowo po prostu mnie ciekawią. Nie jest tajemnicą, że normy etyczne, które obowiązują profesjonalnych prawników, a także konserwatywne podejście części środowiska do wszelkich prób jakiejkolwiek promocji (określenia „reklama” nieprzypadkowo wszyscy wystrzegają się jak ognia), a czasem zwykłe ograniczenia budżetowe sprawiają, że efekty tego typu inicjatyw bywają interesujące. W dobrym i złym tego słowa znaczeniu.


Pozostało jeszcze 54% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.