Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Małpa z brzytwą, czyli o nieufności do prawników

Jacek Świeca22.07.2015, 05:42

Biorąc udział w pracach legislacyjnych jako niezależny ekspert zawsze wybieram się na pierwsze spotkania z ogromną nadzieją. Niestety bardzo często i bardzo szybko ustępuje ona przerażeniu, gdy musimy uzasadniać kwestie oczywiste lub odpowiadać na idiotyczne pytania celem obronienia dobrze przygotowanych propozycji.

Reklama

Do napisania tego tekstu skłoniło mnie przelanie się czary goryczy systematycznie napełnianej przez polskiego ustawodawcę. W ostatnich tygodniach mieliśmy do czynienia z konkretnymi przykładami niechlujstwa legislacyjnego, takiego jak niesławny już projekt o bezpłatnej pomocy prawnej, ze wszech miar niekonstytucyjny i pozbawiony elementarnych zasad logiki, czy też bezmyślne przeforsowanie nowelizacji art. 127 Prawa farmaceutycznego. Moje rozgoryczenie, będące głównym powodem napisania niniejszego felietonu, wynika z ponad dziesięcioletniej obserwacji (często aktywnej) działań legislacyjnych.


Pozostało jeszcze 78% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.