Poniedziałek, 5 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Edukacja prawna uczniów: Nie palmy podręczników

Marcin Sala-Szczypiński11.09.2015, 00:00; Aktualizacja: 11.09.2015, 06:30

Radca prawny to nie byle jaki zawód, porównanie z nim nikogo nie deprecjonuje - pisze dr Marcin Sala-Szczypiński.

Reklama

Jak donoszą media, Naczelna Rada Adwokacka sprzeciwia się opisowi zawodu adwokata zaprezentowanemu w wydanym przez resort sprawiedliwości podręczniku „Przychodzi uczeń do prawnika...” (o sprawie DGP pisał 2 września 2015 r. w tekście „Ministerialny poradnik solą w oku adwokatury” – red.). Prezes NRA Andrzej Zwara w liście do ministra Borysa Budki nie tylko domaga się wycofania książki, ale także prosi o podanie informacji, kto jest odpowiedzialny za jej zawartość merytoryczną. Stawia pytanie, dlaczego nie zastosowano w niej zwyczajowo obowiązującej kolejności alfabetycznej w wymienianiu zawodów.


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.