Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Edukacja prawna uczniów: Nie palmy podręczników

Marcin Sala-Szczypiński11.09.2015, 00:00; Aktualizacja: 11.09.2015, 06:30

Radca prawny to nie byle jaki zawód, porównanie z nim nikogo nie deprecjonuje - pisze dr Marcin Sala-Szczypiński.

Reklama

Jak donoszą media, Naczelna Rada Adwokacka sprzeciwia się opisowi zawodu adwokata zaprezentowanemu w wydanym przez resort sprawiedliwości podręczniku „Przychodzi uczeń do prawnika...” (o sprawie DGP pisał 2 września 2015 r. w tekście „Ministerialny poradnik solą w oku adwokatury” – red.). Prezes NRA Andrzej Zwara w liście do ministra Borysa Budki nie tylko domaga się wycofania książki, ale także prosi o podanie informacji, kto jest odpowiedzialny za jej zawartość merytoryczną. Stawia pytanie, dlaczego nie zastosowano w niej zwyczajowo obowiązującej kolejności alfabetycznej w wymienianiu zawodów.


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.