Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kiedy człowiek zamienia się w rzecz

Maciej Bobrowicz12.01.2016, 00:00; Aktualizacja: 12.01.2016, 06:44

Znany austriacki profesor o nazwisku Glasl stworzył niezwykle trafny opis mechanizmu emocjonalnej eskalacji konfliktu. Wynika z niego, że po przekroczeniu jednej z jego faz strony konfliktu tracą nad nim kontrolę. I tego zapewne nie uwzględnia dziś nikt - pisze r.pr. Maciej Bobrowicz.

Reklama

Śpiewał o tym zespół Raz, Dwa, Trzy. Kiedy człowiek zmienia się w rzecz? Wtedy gdy staje się gorszym sortem, partyjnym betonem, burakiem, zerem, paprotką, lalką Barbie? Kiedy człowiek staje się zwierzęciem? Wtedy gdy staje się tłustym kotem, małpą, bulterierem, bydłem, szczurem? A czy jeszcze jest człowiekiem, kiedy jest hołotą, kurduplem, dziadem, debilem?


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.