Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Słodka dobra zmiana

Krzysztof Pawłowski10.05.2016, 00:00; Aktualizacja: 10.05.2016, 06:25
Kolejne doniesienia naukowców, że cukier uzależnia mocniej niż kokaina, pokazują nam jasno jeszcze jednego wroga, którego trzeba zniszczyć. I od razu przychodzą do głowy najlepsze rozwiązania, od lat praktykowane w walce z narkotykami. Zabronić i karać! Za produkowanie, kupowanie, posiadanie i używanie - pisze filozof Krzysztof Pawłowski.

Reklama

 Zważywszy na rozpowszechnienie cukru we współczesnym świecie, mogą z tym być pewne kłopoty, ale damy radę. Ostatnio próbuje się wprowadzać do prawnego obiegu narkotyki, są tacy co proponują, aby wolno było posiadać np. marihuanę. Nie tylko na potrzeby lecznicze, lecz nawet na własny użytek. Wiadomo, że potem pojawią się żądania, aby dopuszczalne były małe ilości. A efekt będzie taki, że trawkę będzie można normalnie kupić.

W przypadku cukru idziemy więc w drugą stronę. Trzeba zacząć od zakazu produkcji. Potem zakaz handlowania, aby stopniowo doprowadzić do określenia dozwolonej ilości, którą można posiadać. Ostatecznie uda się nam skończyć na karaniu za posiadanie choćby szczypty.

Oczywiście wszyscy wiemy, że uzależnienie to choroba. Dlatego samo picie słodzonej kawy nie powinno być nigdy karane. Ale przecież skądś się będzie ten cukier w filiżance uzależnionej osoby brał! I tego nie będzie można ot tak sobie tolerować.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Wybór prezesa

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Hamletowski dylemat sędziów TK

    Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

   • Wywiad

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Zmierzamy w kierunku Białorusi

    Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.