Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Słodka dobra zmiana

Krzysztof Pawłowski10.05.2016, 00:00; Aktualizacja: 10.05.2016, 06:25
Kolejne doniesienia naukowców, że cukier uzależnia mocniej niż kokaina, pokazują nam jasno jeszcze jednego wroga, którego trzeba zniszczyć. I od razu przychodzą do głowy najlepsze rozwiązania, od lat praktykowane w walce z narkotykami. Zabronić i karać! Za produkowanie, kupowanie, posiadanie i używanie - pisze filozof Krzysztof Pawłowski.

Reklama

 Zważywszy na rozpowszechnienie cukru we współczesnym świecie, mogą z tym być pewne kłopoty, ale damy radę. Ostatnio próbuje się wprowadzać do prawnego obiegu narkotyki, są tacy co proponują, aby wolno było posiadać np. marihuanę. Nie tylko na potrzeby lecznicze, lecz nawet na własny użytek. Wiadomo, że potem pojawią się żądania, aby dopuszczalne były małe ilości. A efekt będzie taki, że trawkę będzie można normalnie kupić.

W przypadku cukru idziemy więc w drugą stronę. Trzeba zacząć od zakazu produkcji. Potem zakaz handlowania, aby stopniowo doprowadzić do określenia dozwolonej ilości, którą można posiadać. Ostatecznie uda się nam skończyć na karaniu za posiadanie choćby szczypty.

Oczywiście wszyscy wiemy, że uzależnienie to choroba. Dlatego samo picie słodzonej kawy nie powinno być nigdy karane. Ale przecież skądś się będzie ten cukier w filiżance uzależnionej osoby brał! I tego nie będzie można ot tak sobie tolerować.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.