Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Z kodeksem w tle

Andrzej Kidyba21.06.2016, 00:00; Aktualizacja: 21.06.2016, 06:40

Okazało się, że nie jestem jedynym, który nie żałuje rozwiązania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego - pisze prof. Andrzej Kidyba.

Reklama

Przysiągłem sobie, że do problemu nowego kodeksu cywilnego nie będę wracał, bo zbyt dużo niezamierzonych emocji w środowisku prawniczym już wywołałem.

Pewnie gdybym pisał felieton „Pomniki za życia” (Prawnik nr 51 z 15 marca 2016 r.) później, albo konferencja „Prawo cywilne – wyzwania legislacji i problemy praktyczne” odbyła się wcześniej, to treść tekstu i tytuł byłyby inne. 3 czerwca 2016 r. w Warszawie miało miejsce wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Notariuszy RP wspólnie z Katedrą Prawa Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i ono jest inspiracją dla tego felietonu.


Pozostało jeszcze 84% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Spór wokół TK

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Budżet TK czeka na zaopiniowanie

    Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.