Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl

Prawo

 • 21 października 2016 r.

  Prokuratura nie będzie prowadzić śledztwa w sprawie loga "S"21 października 2016 r.

  PO w Gdańsku uznała, że organizatorzy "czarnego protestu" nie złamali prawa wykorzystując do jego promocji logo NSZZ "Solidarność". Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w tej sprawie, o co wnioskowały władze związku.
 • 21 października 2016 r.

  100 tys. zł kary za ten sam nielegalny automat dla urządzającego gry i właściciela lokalu21 października 2016 r.

  Już od 1 stycznia 2017 r., kiedy ma wejść w życie rządowa nowela ustawy o grach hazardowych, urzędy celne będą mogły nakładać kary pieniężne wprost na właścicieli lub najemców lokali, w których stoją niezarejestrowane automaty do gier.Premium
 • 20 października 2016 r.

  Rejent nie zostanie ukarany za przesłanie wypisów aktów notarialnych z opóźnieniem20 października 2016 r.

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN. Premium
 • 20 października 2016 r.

  Powrót monopolu w przesyłkach urzędowych20 października 2016 r.

  Koniec z przetargami na dostarczanie korespondencji z sądów, prokuratur czy urzędów. Rząd przygotowuje zmianę przepisów, która ma ustawowo oddać te usługi w ręce Poczty Polskiej.Premium
 • 20 października 2016 r.

  Nie będzie izby ludowej SN20 października 2016 r.

  O pomyśle powołania dodatkowej izby SN, w której mieliby zasiadać ludzie wskazywani przez prezydenta i która miałaby uprawnienia do podważania prawomocnych wyroków sądowych, głośno zrobiło się w trakcie ostatniej kampanii wyborczej. Teraz już wiadomo, że dla PiS powołanie takiego ciała nie jest priorytetem.
 • 20 października 2016 r.

  TK bez nowego regulaminu 20 października 2016 r.

  Zgromadzenie Ogólne Sędziów Trybunału Konstytucyjnego przerwało swoje obrady i w efekcie nie przyjęto nowego regulaminu prac TK, w tym wyboru prezesa.
 • 19 października 2016 r.

  Borys Budka

  Konstytucja to nie sklep, z którego klienci mogą sobie wybierać poszczególne artykuły19 października 2016 r.

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.Premium
 • 18 października 2016 r.

  Bolesne odwracanie procesu kontradyktoryjnego18 października 2016 r.

  Z powodu chaosu w procedurze karnej, związanego z wprowadzeniem kontradyktoryjności, a potem odkręcaniem tego, sędziowie często nie wiedzą dziś, jakie regulacje powinni stosować. Wszystkiemu winne nieprecyzyjne przepisy przejściowe.Premium
 • 17 października 2016 r.

  Dyrektor sądu będzie tłumaczył się ministrowi17 października 2016 r.

  Minister sprawiedliwości będzie zwierzchnikiem dyrektorów sądów - wynika z projektu nowelizacji ustawy o ustroju sądów, który został opublikowany w poniedziałek na stronach Rządowego Centrum Legislacji.
 • 17 października 2016 r.

  W szkołach o trybunale i konstytucji 17 października 2016 r.

  W dniach 17 – 23 października 2016 roku w szkołach gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych odbędzie się druga edycja Tygodnia Konstytucyjnego.
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.