Wtorek, 30 sierpnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl

Prawo

 • 30 sierpnia 2016 r.

  Sąd najpierw gani, potem chwali30 sierpnia 2016 r.

  Nieznajomość przepisów procedury karnej najzwyczajniej adwokatowi nie przystoi, a już z całą pewnością pełnomocnik nie powinien się z nią afiszować w piśmie procesowym.Premium
 • 29 sierpnia 2016 r.

  Samorząd komorniczy bada sprawę masowego pobierania danych z bazy PESEL29 sierpnia 2016 r.

  Samorząd komorniczy wdrożył własne procedury sprawdzające, czy komornicy korzystający z systemu PESEL występowali o te dane w związku z prowadzonymi postępowaniami egzekucyjnymi - poinformowała PAP w poniedziałek Krajowa Rada Komornicza.
 • 29 sierpnia 2016 r.

  KE: To wcale nie koniec TTIP29 sierpnia 2016 r.

  Komisja Europejska, która w imieniu rządów państw UE prowadzi negocjacje w sprawie umowy o partnerstwie handlowo-inwestycyjnym z USA, zapewniła 29 sierpnia, że ma odnowiony mandat do prowadzenia rozmów i jest gotowa sfinalizować porozumienie przed końcem roku.
 • 29 sierpnia 2016 r.

  Święto mediacji już w październiku29 sierpnia 2016 r.

  W dniach 17-22 października w całej Polsce odbędzie się Tydzień Mediacji.
 • 29 sierpnia 2016 r.

  Szybkość nie sprzyja skutecznej egzekucji29 sierpnia 2016 r.

  Efektywność sądowej egzekucji długów wzrosła o 30 proc., ale czas jej trwania wydłużył się dwukrotnie. A to oznacza niemożność przyjmowania spraw spoza rewiru.Premium
 • 26 sierpnia 2016 r.

  Zakaz noszenia burkini uchylony przez sąd26 sierpnia 2016 r.

  Najwyższy sąd administracyjny we Francji zawiesił stosowanie przepisów wprowadzonych przez nadmorskie miasto Villeneuve-Loubet, które zakazało noszenia na plaży kostiumów kąpielowych zgodnych z zasadami islamu.
 • 26 sierpnia 2016 r.

  Oscar Pistorius spędzi w więzieniu 6 lat26 sierpnia 2016 r.

  Sędzia Thokozile Masipa odrzuciła apelację prokuratury stanowej RPA w sprawie znanego niepełnosprawnego lekkoatlety Oscara Pistoriusa. Spędzi on w więzieniu sześć lat za zabójstwo swojej partnerki Reevy Steenkamp.
 • 26 sierpnia 2016 r.

  Syn odsiedzi 12 lat za zabójstwo ojca26 sierpnia 2016 r.

  Taki wyrok zapadł przed Sądem Okręgowym w Białymstoku w procesie o zabójstwo 55-letniego mieszkańca Czeremchy. Do zbrodni miało dojść z powodu zaszłości rodzinnych.
 • 26 sierpnia 2016 r.

  Sąd zajmie się odmową publikacji marcowego wyroku TK26 sierpnia 2016 r.

  13 października Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia rozpozna zażalenie HFPC na postanowienie Prokuratury Okręgowej w Warszawie dotyczące odmowy wszczęcia postępowania przygotowawczego w sprawie nieopublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r.
 • 26 sierpnia 2016 r.

  Reprywatyzacja w stolicy wstrzymana26 sierpnia 2016 r.

  Zwróciłam się do rady miasta o powołanie komisji nadzwyczajnej, która zajmie się wszystkimi przekształceniami własnościowymi i reprywatyzacjami, które miały miejsce w Warszawie od 1990 r. - poinformowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz na piątkowej konferencji prasowej w ratuszu.
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Zrelaksowany jak sędzia

  Zrelaksowany jak sędzia

  Sędzia Rafał Puchalski: Powinniśmy mieć ustawowe gwarancje pomocy wykwalifikowanego specjalisty, który byłby zatrudniony w ramach struktury sądu i udzielał bieżącego wsparcia sędziom. Jednocześnie każdy sędzia powinien mieć obowiązek regularnych spotkań z takim superwizorem, np. nie rzadziej niż raz na kwartał. Jest to konieczne, ponieważ sędziowie w znaczącej większości uważają, że sami potrafią radzić sobie ze stresem.

 • ETPC

  MSZ pokazuje swoją klasę w Strasburgu

  MSZ pokazuje swoją klasę w Strasburgu

  Przez nieporadność resortu Witolda Waszczykowskiego Polska została dziś z jednym sędzią w Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

 • Prawo sportowe

  Mistrzowski doping

  Mistrzowski doping

  Do ETPC będzie trafiać coraz więcej spraw sportowców. System antydopingowy bardzo głęboko ingeruje bowiem w sferę prywatną zawodników – uważa Michał Rynkowski, dyrektor Biura Komisji do Zwalczania Dopingu w Sporcie.

 • Rynek

  Ciekawski jak Microsoft

  Ciekawski jak Microsoft

  Polscy urzędnicy analizują, czy Windows 10 nie daje jego producentowi nieuprawnionych korzyści kosztem konsumentów.