Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Konsekwencje uchybień radcy prawnego spadają na klienta

04.03.2015, 06:06; Aktualizacja: 04.03.2015, 06:54

Strona postępowania nie może żądać przywrócenia terminu, powołując się na błąd profesjonalnego pełnomocnika – uznał Sąd Okręgowy w Gliwicach.

Reklama

R.C. była zatrudniona w przedszkolu jako intendentka. Pewnego dnia otrzymała od pracodawcy oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę z powodu ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków pracowniczych. W magazynie, którym się opiekowała, stwierdzono bowiem nadwyżkę produktów spożywczych na kwotę blisko 600 zł. Pracodawca wskazał również, że powódka dopuściła się kradzieży artykułów żywnościowych, a zastosowane wcześniej środki dyscyplinujące nie przyniosły zamierzonego efektu.

Kobieta nie zgodziła się z takimi zarzutami. A ponieważ musiała opiekować się wtedy chorym mężem, sprawę powierzyła radcy prawnemu. Ten w jej imieniu złożył do sądu pozew o przywrócenie do pracy na poprzednich warunkach. Jednak dzień za późno. W piśmie tym próżno było szukać także wniosku o przywrócenie terminu do wniesienia odwołania. Powódka złożyła go dopiero parę miesięcy później. Nie uprawdopodobniła w nim jednak okoliczności uzasadniających przywrócenie terminu do wniesienia odwołania.


Pozostało jeszcze 60% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.