Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Dwa dni po terminie to o dwa dni za późno. Apelacja będzie odrzucona.

Ewa Maria Radlińska11.03.2015, 07:04; Aktualizacja: 11.03.2015, 07:06

Sąd Apelacyjny w Poznaniu: Jeśli strona nie ma 30 zł na opłatę od apelacji, to może złożyć wniosek o zwolnienie od jej uiszczenia. Tłumaczenie spóźnienia brakiem pieniędzy nic nie pomoże.

Reklama

Cała sprawa dotyczyła wniosku U. S. o rentę z tytułu niezdolności do pracy, a skierowana była przeciwko Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych. I tak Sąd Okręgowy w Poznaniu oddalił odwołanie kobiety od decyzji ZUS odmawiającej prawa do renty. Kobieta wniosła więc apelację.

Tylko 2 dni po terminie


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.