Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Włoski SN podtrzymał wyrok uniewinniający Berlusconiego

11.03.2015, 11:54; Aktualizacja: 11.03.2015, 12:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd Najwyższy utrzymał w mocy rozstrzygnięcie sądu apelacyjnego z lipca 2014 r., który uchylił karę siedmiu lat pozbawienia wolności dla wieloletniego premiera Włoch. Wyrok ostatecznie zamyka już postępowanie związane z oskarżeniem Berlusconiego o korzystanie z usług nieletniej prostytutki oraz nadużycie swojej władzy przy próbie zatuszowania całej sprawy.

Reklama

Proces 78-letniego Silvio Berlusconi miał związek z wydarzeniami z 2010 r., kiedy jako premier zadzwonił do mediolańskiej policji z prośbą o informacje na temat nieletniej striptizerki Marokanki Karimy El Mahroug, którą zatrzymano pod zarzutem kradzieży gotówki.

Prokuratorzy dowodzili przed sądem, że Berlusconi nadużył swojej władzy, wywierając nacisk na policjantów, aby wypuścili dziewczynę oraz próbując w ten sposób ukryć fakt, że płacił 17-latce za seks. Były premier wszystkiemu zaprzeczył i przekonywał, że proces jest efektem nagonki ze strony upolitycznionej prokuratury.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.