Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Włoski SN podtrzymał wyrok uniewinniający Berlusconiego

11.03.2015, 11:54; Aktualizacja: 11.03.2015, 12:44
 • Wyślij
 • Drukuj

Sąd Najwyższy utrzymał w mocy rozstrzygnięcie sądu apelacyjnego z lipca 2014 r., który uchylił karę siedmiu lat pozbawienia wolności dla wieloletniego premiera Włoch. Wyrok ostatecznie zamyka już postępowanie związane z oskarżeniem Berlusconiego o korzystanie z usług nieletniej prostytutki oraz nadużycie swojej władzy przy próbie zatuszowania całej sprawy.

Reklama

Proces 78-letniego Silvio Berlusconi miał związek z wydarzeniami z 2010 r., kiedy jako premier zadzwonił do mediolańskiej policji z prośbą o informacje na temat nieletniej striptizerki Marokanki Karimy El Mahroug, którą zatrzymano pod zarzutem kradzieży gotówki.

Prokuratorzy dowodzili przed sądem, że Berlusconi nadużył swojej władzy, wywierając nacisk na policjantów, aby wypuścili dziewczynę oraz próbując w ten sposób ukryć fakt, że płacił 17-latce za seks. Były premier wszystkiemu zaprzeczył i przekonywał, że proces jest efektem nagonki ze strony upolitycznionej prokuratury.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Źródło:Prawnik.pl
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.