Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

1 tys. zł za śmierć dziadka to za mało

12.03.2015, 04:18

Sąd decydując o wysokości zadośćuczynienia musi brać pod uwagę intensywność cierpień spowodowaną śmiercią członka najbliższej rodziny. Na ocenę stopnia bólu nie wpływa jednak to, czy taki krewny korzysta z pomocy psychologa, czy też samodzielnie radzi sobie z całą sytuacją.

Reklama

J.T. wniosła do sądu powództwo przeciwko towarzystwu ubezpieczeniowemu o zapłatę zadośćuczynienia w wysokości 10 tys. zł. Kwota miała jej zrekompensować śmierć dziadka, który zginął potrącony przez samochód. Kobieta pozostawała z nim w bardzo bliskich relacjach. Wraz z mężem i dzieckiem mieszkali z nim w jednym domu. Dziadek wspierał też J.T. finansowo. Pomagał w wychowaniu jej córki i służył radą w podejmowani decyzji życiowych. Dlatego kobieta bardzo przeżyła jego śmierć. Miała trudności ze snem i przez długi czas była niestabilna emocjonalnie. Pomimo upływu czasu powódka w dalszym ciągu odczuwa jego brak w swoim życiu.


Pozostało jeszcze 73% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.