Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Byli właściciele gruntów warszawskich nie dostaną odszkodowania za utracone korzyści

12.03.2015, 17:18; Aktualizacja: 13.03.2015, 11:59

Odszkodowanie za straty, jakie ponieśli spadkobiercy właścicieli nieruchomości warszawskich, które na mocy dekretu Bieruta z 1945 r. przeszły w posiadanie gminy, powinno stanowić równowartość nieruchomości według stanu z lat 50., a nie obecnej sytuacji rynkowej – uznał Sąd Najwyższy w wyroku z 12 marca 2015 r.

Reklama

Oznacza to, że wszelkie zmiany dotyczące nieruchomości, które zaszły po tym, jak właściciele stracili ich własność (czyli ponieśli szkodę), nie mają żadnego wypływu na rozmiar roszczeń.


Pozostało jeszcze 91% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.