Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niepodpisany wyrok się nie liczy

Ewa Maria Radlińska19.03.2015, 07:27; Aktualizacja: 19.03.2015, 07:33

Ogłaszanie niepodpisanych orzeczeń narusza gwarancje rzetelnego postępowania i godzi w powagę sądu - uznał SN.

Reklama

Sprawa dotyczyła sędzi sądu rejonowego, która kilkukrotnie ogłosiła niepodpisane przez siebie projekty orzeczeń. Tym samym dopuściła się popełnienia przewinienia służbowego. Co do jednego z czynów sąd umorzył postępowanie w zakresie wymierzenia kary dyscyplinarnej (doszło bowiem do przedawnienia). Ale dalej poszło trochę gorzej: sąd dyscyplinarny wymierzył jej karę upomnienia.


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.