Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Atak na Nangar Khel to nie zbrodnia wojenna

19.03.2015, 14:04; Aktualizacja: 19.03.2015, 14:36

Kary od sześciu miesięcy do dwóch lat więzienia w zawieszeniu otrzymali czterej żołnierze oskarżeni o zbrodnię wojenną w Nangar Khel - dowiedział się PAP. Sąd wojskowy, który badał sprawę, uznał, że mężczyźni wykonali rozkaz niezgodnie z jego treścią i zasadami użycia broni, ale nie dopuścili się zbrodni wojennej.

Reklama

Najsurowszy wyrok dwóch lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata otrzymał plut. rez. Borysiewicz za wykonanie polecenia strzelania z moździerza oraz nieostrożne, niezgodne z zasadami użycie broni.


Pozostało jeszcze 52% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.