Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radca prawny może aktywnie uczestniczyć w walnym zgromadzeniu spółdzielni

Ewa Maria Radlińska02.04.2015, 05:56

Sąd Okręgowy w Świdnicy: Członek spółdzielni ma prawo do korzystania na własny koszt z pomocy prawnej. Obecność prawnika podczas obrad nie wpływa jednak na wynik głosowania nad uchwałą.

Reklama

Chodziło o sprawę, która przypomina bardziej czeski film niż poważny proces. I choć dotyczyła uchwały członków spółdzielni mieszkaniowej, to tak naprawdę spór sprowadzał się do obecności radcy prawnego na walnym zgromadzeniu członków spółdzielni. A mianowicie w kwietniu 2014 r. został sporządzony projekt uchwały członków spółdzielni, w którym do statutu spółdzielni miały być wprowadzone zmiany. Komisja rewizyjna w oparciu o treść protokołów komisji skrutacyjno – mandatowych stwierdziła że zgodnie ze statutem, walne zgromadzenie przy 62 głosach „za” i 119 glosach przeciwnych nie podjęło jednak uchwały. Problem w tym, że w czasie obrad był obecny radca prawny spółdzielni. Jeden z członków spółdzielni nie był zachwycony jego obecnością.


Pozostało jeszcze 78% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.