Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Radca prawny może aktywnie uczestniczyć w walnym zgromadzeniu spółdzielni

Ewa Maria Radlińska02.04.2015, 05:56

Sąd Okręgowy w Świdnicy: Członek spółdzielni ma prawo do korzystania na własny koszt z pomocy prawnej. Obecność prawnika podczas obrad nie wpływa jednak na wynik głosowania nad uchwałą.

Reklama

Chodziło o sprawę, która przypomina bardziej czeski film niż poważny proces. I choć dotyczyła uchwały członków spółdzielni mieszkaniowej, to tak naprawdę spór sprowadzał się do obecności radcy prawnego na walnym zgromadzeniu członków spółdzielni. A mianowicie w kwietniu 2014 r. został sporządzony projekt uchwały członków spółdzielni, w którym do statutu spółdzielni miały być wprowadzone zmiany. Komisja rewizyjna w oparciu o treść protokołów komisji skrutacyjno – mandatowych stwierdziła że zgodnie ze statutem, walne zgromadzenie przy 62 głosach „za” i 119 glosach przeciwnych nie podjęło jednak uchwały. Problem w tym, że w czasie obrad był obecny radca prawny spółdzielni. Jeden z członków spółdzielni nie był zachwycony jego obecnością.


Pozostało jeszcze 78% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.