Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Rozwód przez Facebook staje się faktem

07.04.2015, 11:09; Aktualizacja: 07.04.2015, 14:34

Przesłanie mężowi dokumentów rozwodowych w załączniku do prywatnej wiadomości na Facebooku jest zgodne z prawem - uznał Sąd Najwyższy stanu Nowy Jork.

Reklama

26-letnia Ellanora Baidoow 2009 r. poślubiła w urzędzie stanu cywilnego Victora Senę Blood-Dzraku. Ich związek zaczął się szybko rozpadać, po tym jak mężczyzna nie zgodził się na urządzenie ceremonii zaślubin według tradycji ghańskiej (oboje pochodzą z Ghany). W efekcie małżeństwo nigdy nie zostało skonsumowane, a małżonkowie nawet ze sobą nie mieszkali - utrzymywali jedynie kontakt telefoniczny i za pośrednictwem Facebooka. Mimo to, kiedy kobieta zasygnalizowała mężowi, że chce rozwodu, ten nie wyraził na to zgody.


Pozostało jeszcze 46% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • NRA

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Ja jestem człowiekiem lojalnym

    Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.