Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Detektyw nie odpowie, bo to nie on włączył kamerę

Ewa Maria Radlińska13.04.2015, 06:21

Nie można odmówić rodzicowi zaniepokojonemu postępowaniem drugiego z rodziców prawa do próby wykazania przed sądem swych racji, choćby miało się to odbyć z naruszeniem prywatności i dobrego imienia jednego z opiekunów.

Reklama

Chodziło o proces rozwodowy, którego przedmiotem było m.in. uregulowanie kwestii związanych z władzą rodzicielską ojca nad małoletnim synem oraz jego prawa do kontaktów z dzieckiem. Ówczesna żona miała zastrzeżenia do sposobu zachowywania się mężczyzny. W toku sprawy rozwodowej podnosiła przed sądem, że zwraca się on do syna, nazywając go „psem”. Na dowód tego przedłożyła nagrania wykonane własnym telefonem. Mąż zakwestionował legalność dowodu z nagrań wykonanych bez jego wiedzy i zgody. By uniknąć dalszych zarzutów tej natury, żona postanowiła wynająć detektywa.


Pozostało jeszcze 85% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.