Sobota, 22 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pośpiech to zły doradca

15.04.2015, 05:49

Obrońca, który już na kilka godzin przed ogłoszeniem wyroku złożył wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie uzasadnienia tego orzeczenia, musi liczyć się z tym, że czynność ta będzie nieważna - uznał Sąd Okręgowy w Łodzi.

Reklama

8 grudnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Zgierzu po zamknięciu przewodu sądowego odroczył wydanie wyroku w sprawie S.P., do 15 grudnia 2014 r. O tym fakcie zostali poinformowani obecni na sali oskarżony i jego obrońca. I faktycznie 15 grudnia sąd ogłosił wyrok skazujący. Było to o godz. 16.30. Zanim jednak do tego doszło, obrońca o godz. 14.50 złożył wniosek o sporządzenie na piśmie i doręczenie mu uzasadnienia orzeczenia.


Pozostało jeszcze 69% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.