Niedziela, 23 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd nie jest od szukania dowodów

Ewa Maria Radlińska16.04.2015, 07:27; Aktualizacja: 16.04.2015, 07:29

Poszukiwanie dokumentów bez wątpienia jest czynnością typową dla postępowania prokuratorskiego. Nie można zaś przekształcać postępowania przed sądem w postępowanie przygotowawcze.

Reklama

Sprawa dotyczyła oskarżonej M. T., której postawiono zarzut przywłaszczenia środków z rachunków bankowych należących do zmarłego mężczyzny, do których posiadała upoważnienie. Kwota nie była mała, bo aż 246 tys. zł. To nie koniec. Przywłaszczyła jeszcze - zgodnie z zarzutami - kilka tysięcy euro, oraz przedmioty o wartości sięgającej ok. 10 tys. zł: komputera stacjonarnego, laptopa, aparatu fotograficznego, złotego zegarka i złotego sygnetu.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.