Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Odpowiada ten, kto przyjął pełnomocnictwo

Ewa Maria Radlińska20.04.2015, 07:14; Aktualizacja: 20.04.2015, 07:19

W przypadku udzielenia pełnomocnictwa radcy prawnemu lub adwokatowi działającemu samodzielnie, wszelkie kwestie wynikające z konkretnych czynności procesowych takiego pełnomocnika, powinny być rozpatrywane pomiędzy mocodawcą a tymże pełnomocnikiem w ramach łączącego ich zlecenia - uznał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

Reklama

Sprawę przed sądem zainicjowała spółka z o.o. Domagała się od prawnika - który nie był ani adwokatem ani radcą prawnym, lecz prowadził działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług w zakresie prawa - kwoty 1,6 tys. zł. Spółka miała jednak zastrzeżenia nie tyle do prawnika, który prowadził jej obsługę prawną, lecz do radcy prawnego, który współpracował z nim i podjął się prowadzenia sprawy sądowej spółki.


Pozostało jeszcze 85% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.