Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Odpowiada ten, kto przyjął pełnomocnictwo

Ewa Maria Radlińska20.04.2015, 07:14; Aktualizacja: 20.04.2015, 07:19

W przypadku udzielenia pełnomocnictwa radcy prawnemu lub adwokatowi działającemu samodzielnie, wszelkie kwestie wynikające z konkretnych czynności procesowych takiego pełnomocnika, powinny być rozpatrywane pomiędzy mocodawcą a tymże pełnomocnikiem w ramach łączącego ich zlecenia - uznał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

Reklama

Sprawę przed sądem zainicjowała spółka z o.o. Domagała się od prawnika - który nie był ani adwokatem ani radcą prawnym, lecz prowadził działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu usług w zakresie prawa - kwoty 1,6 tys. zł. Spółka miała jednak zastrzeżenia nie tyle do prawnika, który prowadził jej obsługę prawną, lecz do radcy prawnego, który współpracował z nim i podjął się prowadzenia sprawy sądowej spółki.


Pozostało jeszcze 85% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.