Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Liczy się świadomość stron umowy

Ewa Maria Radlińska21.04.2015, 07:59; Aktualizacja: 21.04.2015, 08:02

Przepisy ustawy o radcach prawnych jak i kodeks etyki radcy prawnego nakazują zachowanie poufności co do wykonywania tego zawodu. Nie wyklucza to jednak sporządzania umów o zakazie konkurencji i obwarowywania ich wysokimi odszkodowaniami - orzekł Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Reklama

Dwóch prawników zawarło ze spółką umowę zlecenia, mającą na celu jej obsługę prawną. Był też aneks do umowy, który obejmował klauzulę o zakazie konkurencji i lojalności.

I prawnicy zostali zobowiązani do tego, aby po ustaniu współpracy z firmą nie prowadzić z jakichkolwiek przyczyn działalności konkurencyjnej w stosunku do wykonywanej w praktyce statutowej działalności spółki.


Pozostało jeszcze 88% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.