Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sala rozpraw to nie plan filmowy

22.04.2015, 06:05; Aktualizacja: 22.04.2015, 06:30

Pomimo braku jednoznacznego zakazu nagrywania rozpraw przez strony nie można zaakceptować sytuacji, w której pełnomocnik wchodzi na salę z włączoną kamerą i ustawia ją naprzeciwko przewodniczącego. To wyraz braku szacunku i lekceważenie sądu - uznał Sąd Okręgowy w Bydgoszczy.

Reklama

Sprawa dotyczyła pełnomocnika, który po wywołaniu sprawy wszedł na salę z włączoną kamerą i ustawił ją na statywie na wprost stołu sędziowskiego. Wcześniej jednak ani on, ani jego klient nie zwracali się z zapytaniem o możliwość rejestrowania przebiegu rozprawy. Przewodniczący nakazał pełnomocnikowi wyłączenie kamery, ten jednak nie posłuchał. Sędzia ponowił wezwanie, ale i ono okazało się bezskuteczne. W końcu została zarządzona przerwa. Po jej zakończeniu pełnomocnik pozwanego ponownie wszedł na salę z włączoną kamerą i ustawił ją jak poprzednio. Przewodniczący jeszcze raz wezwał prawnika do jej usunięcia, a gdy to nie poskutkowało, nałożył na niego grzywnę w wysokości 1 tys. zł za obrazę sądu.


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.