Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Nieuczciwość nie zależy od liczby naruszeń

Dobromiła Niedzielska – Jakubczyk29.04.2015, 13:00; Aktualizacja: 29.04.2015, 13:12

Przedsiębiorca, który udzielił klientowi błędnej informacji, nie może tłumaczyć się tym, że zainteresowany mógł samodzielnie uzyskać prawidłowe dane.

Reklama

TEZA

Podanie konsumentowi przez przedsiębiorcę błędnej informacji dotyczącej np. terminu zakończenia umowy o świadczenie usług jest praktyką handlową wprowadzającą w błąd. I to bez względu na liczbę osób, do których skierowana była informacja. Może chodzić o jednego tylko konsumenta.


Pozostało jeszcze 92% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.