Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Uszkodzone subaru nie wjedzie na ulice

Szczepan Borowski01.05.2015, 00:00

Jeżeli sprowadzony ze Stanów Zjednoczonych samochód posiada dokument, który określa, że auto jest przeznaczone na części, to organy nie pozwolą mu jeździć po polskich drogach.

Reklama

TEZA

Jeżeli pierwotny właściciel, jak również sprzedająca pojazd amerykańska firma ubezpieczeniowa pozbywali się samochodu przeznaczonego na części, to bez znaczenia jest to, że ubytek wartości auta na skutek wypadku wynosił 66 proc., a koszty jego naprawy w Polsce nie przewyższą jego wartości. Przepisy dotyczące określenia pojazdu jako odpadu nie wskazują, że są to okoliczności wykluczające zakwalifikowaniego w ten sposób.


Pozostało jeszcze 89% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.