Piątek, 2 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niechciana synowa to za mało, aby odwołać darowiznę

Ewa Maria Radlińska30.04.2015, 07:30; Aktualizacja: 30.04.2015, 07:40

Można zwracać uwagę dziecku na jego wybory życiowe, ale musi to mieścić się w granicach poszanowania praw, samodzielności i niezależności drugiej osoby.

Reklama

Rodzice darowali synowi gospodarstwo rolne. Z uwagi na stan zdrowia nie byli już bowiem w stanie zajmować się nieruchomością. Syn sprzedał jednak maszyny, sprzęt oraz zwierzęta, za bezcen. Spieniężył wszystko, co posiadał i wyjechał z domu nie interesując się losem rodziców. A poszło o kobietę, z którą związał się syn, a której rodzice nie akceptowali. Dlatego też uznali, że jego zachowanie wyczerpuje znamiona rażącej niewdzięczności i złożyli pisemne oświadczenie o odwołaniu darowizny.

Relacje rodzinne


Pozostało jeszcze 87% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.