Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Niechciana synowa to za mało, aby odwołać darowiznę

Ewa Maria Radlińska30.04.2015, 07:30; Aktualizacja: 30.04.2015, 07:40

Można zwracać uwagę dziecku na jego wybory życiowe, ale musi to mieścić się w granicach poszanowania praw, samodzielności i niezależności drugiej osoby.

Reklama

Rodzice darowali synowi gospodarstwo rolne. Z uwagi na stan zdrowia nie byli już bowiem w stanie zajmować się nieruchomością. Syn sprzedał jednak maszyny, sprzęt oraz zwierzęta, za bezcen. Spieniężył wszystko, co posiadał i wyjechał z domu nie interesując się losem rodziców. A poszło o kobietę, z którą związał się syn, a której rodzice nie akceptowali. Dlatego też uznali, że jego zachowanie wyczerpuje znamiona rażącej niewdzięczności i złożyli pisemne oświadczenie o odwołaniu darowizny.

Relacje rodzinne


Pozostało jeszcze 87% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.