Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sędzia nie zostanie odsunięty od sprawy w oparciu o wymysły

Paulina Szewioła04.05.2015, 06:08; Aktualizacja: 06.05.2015, 15:50

Strona nie może żądać wyłączenia sędziego, tylko dlatego, że sprawy, w których orzeka są podobne rodzajowo do tych, w których jego małżonek występuje przeciwko niej jako pełnomocnik - uznał Sąd Apelacyjny w Poznaniu.

Reklama

Sprawa dotyczy pozwanego, który złożył wniosek o wyłączenie sędziego na podstawie art. 49 k.p.c. Argumentował, że jest to konieczne z uwagi na fakt, iż sprawy, w których orzeka są podobne rodzajowo do tych, w których jej małżonek występuje przeciwko niemu jako pełnomocnik, a to rzutuje na jej obiektywizm.


Pozostało jeszcze 85% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.