Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd: 100 tys. za śmierć brata to odpowiednia rekompensata

Paulina Szewioła05.05.2015, 05:37; Aktualizacja: 06.05.2015, 15:50

Zadośćuczynienie za śmierć członka rodziny nie może być niskie, bo doprowadziłoby do deprecjacji wartości życia ludzkiego - uznał Sąd Okręgowy w Siedlcach.

Reklama

I.M. wniosła do sądu pozew przeciwko ubezpieczycielowi o zasądzenie kwoty 200 tys. zł za śmierć brata, który zginął w wypadku komunikacyjnym. Chłopak był młody. Uczył się w technikum hotelarskim i planował iść na studia. Mieszkał z rodzicami, którym pomagał w codziennych czynnościach. Pomimo, iż powódka studiowała i pracowała w innym mieście i rzadko przyjeżdżało do domu rodzinnego, to z bratem często rozmawiała przez telefon. Po jego śmierci wszystkie obowiązki związane z opieką nad rodzicami spadły na kobietę. Aby im sprostać musiała zrezygnować z życia towarzyskiego i planów rozwoju zawodowego. Powódka podejmowała również próby psychoterapii, jednak bez powodzenia. Z powyższych względów zdecydowała się wystąpić z roszczeniem przeciwko ubezpieczycielowi.


Pozostało jeszcze 78% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.