Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd: 100 tys. za śmierć brata to odpowiednia rekompensata

Paulina Szewioła05.05.2015, 05:37; Aktualizacja: 06.05.2015, 15:50

Zadośćuczynienie za śmierć członka rodziny nie może być niskie, bo doprowadziłoby do deprecjacji wartości życia ludzkiego - uznał Sąd Okręgowy w Siedlcach.

Reklama

I.M. wniosła do sądu pozew przeciwko ubezpieczycielowi o zasądzenie kwoty 200 tys. zł za śmierć brata, który zginął w wypadku komunikacyjnym. Chłopak był młody. Uczył się w technikum hotelarskim i planował iść na studia. Mieszkał z rodzicami, którym pomagał w codziennych czynnościach. Pomimo, iż powódka studiowała i pracowała w innym mieście i rzadko przyjeżdżało do domu rodzinnego, to z bratem często rozmawiała przez telefon. Po jego śmierci wszystkie obowiązki związane z opieką nad rodzicami spadły na kobietę. Aby im sprostać musiała zrezygnować z życia towarzyskiego i planów rozwoju zawodowego. Powódka podejmowała również próby psychoterapii, jednak bez powodzenia. Z powyższych względów zdecydowała się wystąpić z roszczeniem przeciwko ubezpieczycielowi.


Pozostało jeszcze 78% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.