Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd nie stwierdzi nieważności testamentu po 13 latach

Ewa Maria Radlińska14.05.2015, 07:18; Aktualizacja: 14.05.2015, 07:29

To wnioskodawcę w sprawie o stwierdzenie nabycia spadku obciążają konsekwencje zbyt późnego złożenia wniosku w tym postępowaniu - uznał Sąd Rejonowy w Nysie.

Reklama

Kobieta wniosła o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłej w 2001 r. matce. Wskazała, że do kręgu spadkobierców ustawowych należy ona oraz jej zmarły (w 2014 r.) brat. W toku sprawy okazało się jednak, że matka sporządziła testament w formie aktu notarialnego (w 1981 r. ), pozostawiając na jego podstawie majątek synowi. Wnioskodawczyni stanęła na stanowisku, że testament ten jest nieważny z uwagi na fakt, że został sporządzony pod wpływem groźby ze strony brata.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.