Sobota, 29 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd: Pouczenie o sposobie zaskarżenia orzeczenia nie jest skomplikowanym komunikatem

Paulina Szewioła26.05.2015, 06:55; Aktualizacja: 27.05.2015, 11:02

Gdy oskarżony nie zrozumiał pouczenia sądu, powinien dopytać. Bierne oczekiwanie na dalszy rozwój wypadków oznacza brak dbałości o własne sprawy i nie uzasadnia przywrócenia terminu do złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia – uznał Sąd Okręgowy w Częstochowie.

Reklama

Sąd Rejonowy w Częstochowie 17 grudnia 2013 r. ogłosił wyrok skazujący Z.S. Orzeczenie uprawomocniło się 25 grudnia 2013 r. Z kolei 22 stycznia 2014 r. Z.S. wniósł o przywrócenie mu terminu do złożenia wniosku o sporządzenie pisemnego uzasadnienia wyroku.


Pozostało jeszcze 79% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.