Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Australia, komputer i testament

Ewa Maria Radlińska27.05.2015, 06:31; Aktualizacja: 27.05.2015, 10:35

Testament sporządzony w Australii nie musi być napisany przez spadkodawcę własnoręcznie, aby był uznany za ważny w Polsce - uznał Sąd Okręgowy w Toruniu.

Reklama

Sąd rejonowy stwierdził, że spadek po Janie Kowalskim, zmarłym cztery lata temu w Australii, nabyła w całości jego żona. Podstawą tego był testament sporządzony w 2011 r. w formie pisemnej przewidzianej przez prawo australijskie obowiązujące w Nowej Południowej Walii. Testament ten został otwarty i ogłoszony w polskim sądzie.

Polskie nieruchomości


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.