Poniedziałek, 24 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Męczenie ofiary przesłuchaniami to nieludzkie traktowanie

01.06.2015, 06:38; Aktualizacja: 01.06.2015, 06:43

Sąd, który dopuszcza do tego, aby domniemany sprawca molestowania seksualnego podczas procesu zasypywał swoją ofiarę napastliwymi, obraźliwymi pytaniami, narusza zakaz tortur – wynika z wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu.

Reklama

W 2001 r. przez kilka miesięcy Y., 14-letnia wówczas Ukrainka mieszkająca w Słowenii, była molestowana przez przyjaciela swojej rodziny X. Działo się w czasie, kiedy 55-letni mężczyzna wraz z żoną pomagał jej się przygotować do konkursów piękności. Dopiero rok później dziewczyna wyznała matce o traumatycznych przeżyciach, ale nie chciała rozmawiać na ten temat z nikim więcej ani wchodzić w szczegóły zdarzeń. Obawiając się, że jej córka została zgwałcona, matka Y. powiedziała o molestowaniu znajomemu księdzu, który następnie zawiadomił policję. Kobieta w efekcie złożyła formalną skargę przeciwko X., w której dowodziła, że zmuszał on Y. do współżycia seksualnego.


Pozostało jeszcze 90% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Notariusze

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Bez kary za uchybienie terminowi

    Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

   • Wywiad

    Konstytucja to nie sklep

    Konstytucja to nie sklep

    Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.