Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

100 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć żony

Ewa Maria Radlińska10.06.2015, 07:14; Aktualizacja: 10.06.2015, 07:24

Ubezpieczyciel nie uniknie wypłaty rekompensaty broniąc się w sądzie własną interpretacją przepisów, sprzeczną z ustabilizowaną linią orzeczniczą i literaturą.

Reklama

Jan Nowak wniósł o zasądzenie od towarzystwa ubezpieczeń kwoty 100 tys. zł zadośćuczynienia. A to dlatego, że w 2005 r. jego żona zmarła na skutek obrażeń ciała doznanych w wypadku. Sprawca zdarzenia został uznany winnym, a jego pojazd w dacie zdarzenia posiadał obowiązkowe ubezpieczenie OC. I to właśnie ubezpieczyciela mężczyzna pozwał. Podał, że więź łącząca go z żoną była niezwykle silna. Znał ją od dzieciństwa, a ich zaręczyny były wielkim świętem dla nich i ich rodzin, które również się znały. Dzień ślubu powód wspomina jako najpiękniejszy dzień swojego życia. Przez 11 lat małżeństwa spędzili z żoną wiele cudownych chwil, których nic nie jest w stanie mu zastąpić. Jego życie od śmierci żony diametralnie się zmieniło. To była dla niego ogromna tragedia. Odebrała mu marzenia i nadzieję na spokojną starość, życie stało się dla niego jałowe.


Pozostało jeszcze 75% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Wymiar sprawiedliwości

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.