Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

100 tys. zł zadośćuczynienia za śmierć żony

Ewa Maria Radlińska10.06.2015, 07:14; Aktualizacja: 10.06.2015, 07:24

Ubezpieczyciel nie uniknie wypłaty rekompensaty broniąc się w sądzie własną interpretacją przepisów, sprzeczną z ustabilizowaną linią orzeczniczą i literaturą.

Reklama

Jan Nowak wniósł o zasądzenie od towarzystwa ubezpieczeń kwoty 100 tys. zł zadośćuczynienia. A to dlatego, że w 2005 r. jego żona zmarła na skutek obrażeń ciała doznanych w wypadku. Sprawca zdarzenia został uznany winnym, a jego pojazd w dacie zdarzenia posiadał obowiązkowe ubezpieczenie OC. I to właśnie ubezpieczyciela mężczyzna pozwał. Podał, że więź łącząca go z żoną była niezwykle silna. Znał ją od dzieciństwa, a ich zaręczyny były wielkim świętem dla nich i ich rodzin, które również się znały. Dzień ślubu powód wspomina jako najpiękniejszy dzień swojego życia. Przez 11 lat małżeństwa spędzili z żoną wiele cudownych chwil, których nic nie jest w stanie mu zastąpić. Jego życie od śmierci żony diametralnie się zmieniło. To była dla niego ogromna tragedia. Odebrała mu marzenia i nadzieję na spokojną starość, życie stało się dla niego jałowe.


Pozostało jeszcze 75% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.