Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prace społeczne dla byłego kochanka

Ewa Maria Radlińska18.06.2015, 07:19; Aktualizacja: 18.06.2015, 07:25

Za pobicie i groźby sąd wymierzył oskarżonemu karę ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy na cele społeczne. W jego ocenie ten rodzaj kary cechuje bowiem silne oddziaływanie wychowawcze.

Reklama

Pan X i pani Y byli parą. Wspólnie zamieszkiwali w mieszkaniu w Warszawie. Mniej więcej w listopadzie 2011 r. rozstali się. Mimo to nadal mieszkali razem. Noc z 23 na 24 listopada 2011 r. pani Y spędziła poza domem. Pan X, który był nadal zazdrosny o byłą partnerkę. Wielokrotnie do niej dzwonił i pisał sms’y. Kobieta jednak nie odpisywała. Do mieszkania wróciła 24 listopada około godziny 9.00 rano. Wówczas pan X zaczął ją wypytywać o to, gdzie była i co robiła, na co ona odpowiedziała, że nie musi mu się z niczego tłumaczyć.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.