Niedziela, 4 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prace społeczne dla byłego kochanka

Ewa Maria Radlińska18.06.2015, 07:19; Aktualizacja: 18.06.2015, 07:25

Za pobicie i groźby sąd wymierzył oskarżonemu karę ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania pracy na cele społeczne. W jego ocenie ten rodzaj kary cechuje bowiem silne oddziaływanie wychowawcze.

Reklama

Pan X i pani Y byli parą. Wspólnie zamieszkiwali w mieszkaniu w Warszawie. Mniej więcej w listopadzie 2011 r. rozstali się. Mimo to nadal mieszkali razem. Noc z 23 na 24 listopada 2011 r. pani Y spędziła poza domem. Pan X, który był nadal zazdrosny o byłą partnerkę. Wielokrotnie do niej dzwonił i pisał sms’y. Kobieta jednak nie odpisywała. Do mieszkania wróciła 24 listopada około godziny 9.00 rano. Wówczas pan X zaczął ją wypytywać o to, gdzie była i co robiła, na co ona odpowiedziała, że nie musi mu się z niczego tłumaczyć.


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.

 • Wywiad

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Zmierzamy w kierunku Białorusi

  Nie jestem wobec Trybunału Konstytucyjnego bezkrytyczny. Nie wszystkie jego orzeczenia, zwłaszcza dotyczące sądownictwa, budziły mój zachwyt. Ale jest rzeczą ważną, aby sprawnie działał w sytuacji zagrożenia funkcjonowania sądów – mówi Adam Strzembosz.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.