Wtorek, 6 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kto pierwszy, ten (nie) lepszy

22.06.2015, 05:09

Osoba, która spodziewając się zamachu, stara się go uprzedzić nie działa w obronie koniecznej - uznał Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Reklama

Cała sprawa zaczęła się od ostrej wymiany zdań pomiędzy J.S. a T.B. Obaj panowie wychyleni przez okna w swoich mieszkaniach obrzucali się wyzwiskami i grozili sobie nawzajem. A T.B. zachęcał nawet do siłowego rozstrzygnięcia sporu. Gdy agresja słowna przestała już im wystarczać J.S. wraz ze swoim synem próbowali wejść do mieszkania T.B. Co w efekcie nie okazało się zbyt trudne, bowiem drzwi mężczyznom otworzyła jego żona. T.B. oczekując przyjścia wzburzonego sąsiada uzbroił się w nóż, którym później zaatakował J.S. w czasie kłótni. W konwencji spowodował u niego obrażenia ciała w postaci dwóch ran głowy. W związku z powyższym J.S. wystąpił przeciwko T.B. z prywatnym aktem oskarżenia.


Pozostało jeszcze 76% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wybór prezesa

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Hamletowski dylemat sędziów TK

  Prof. Marek Chmaj, konstytucjonalista: Nie po to obecna większość parlamentarna uchwaliła w ciągu ostatniego roku sześć ustaw naprawczych dotyczących trybunału, aby sędziowie wybrali sobie kandydatów posiadających poparcie Zgromadzenia Ogólnego TK.