Czwartek, 20 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Kto pierwszy, ten (nie) lepszy

22.06.2015, 05:09

Osoba, która spodziewając się zamachu, stara się go uprzedzić nie działa w obronie koniecznej - uznał Sąd Okręgowy w Świdnicy.

Reklama

Cała sprawa zaczęła się od ostrej wymiany zdań pomiędzy J.S. a T.B. Obaj panowie wychyleni przez okna w swoich mieszkaniach obrzucali się wyzwiskami i grozili sobie nawzajem. A T.B. zachęcał nawet do siłowego rozstrzygnięcia sporu. Gdy agresja słowna przestała już im wystarczać J.S. wraz ze swoim synem próbowali wejść do mieszkania T.B. Co w efekcie nie okazało się zbyt trudne, bowiem drzwi mężczyznom otworzyła jego żona. T.B. oczekując przyjścia wzburzonego sąsiada uzbroił się w nóż, którym później zaatakował J.S. w czasie kłótni. W konwencji spowodował u niego obrażenia ciała w postaci dwóch ran głowy. W związku z powyższym J.S. wystąpił przeciwko T.B. z prywatnym aktem oskarżenia.


Pozostało jeszcze 76% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Wywiad

  Konstytucja to nie sklep

  Konstytucja to nie sklep

  Borys Budka, poseł PO, były minister sprawiedliwości: Wariant ze słabym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, który nie ma poparcia większości sędziów, a w dodatku znalazł się w trybunale np. prosto z poselskich ław, byłby zauważony w Europie. Taka sytuacja z pewnością obniżyłaby pozycję i rangę naszego sądu konstytucyjnego.

 • Wymiar sprawiedliwości

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Sędziowie narażeni na obelgi

  Porównanie sędzi do pracownicy agencji towarzyskiej jest obraźliwe, wulgarne i poniżające. Dodatkowo uderza też w autorytet wymiaru sprawiedliwości.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • NRA

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Ja jestem człowiekiem lojalnym

  Mam cechy przywódcze. Dowiodłem tego, będąc dziekanem. Trzeba mieć jednak na uwadze, że w tej chwili jestem wiceprezesem NRA, a w samorządzie obowiązują pewien porządek i hierarchia – mówi Jacek Trela, który ubiega się o schedę po Andrzeju Zwarze.