Piątek, 28 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Pozwany musi uważać na słowa

29.06.2015, 06:54; Aktualizacja: 29.06.2015, 07:44

Prawo do obrony w procesie cywilnym nie jest nieograniczone. Pozwany odpierając argumenty powoda nie może kierować wobec niego zarzutów obiektywnie zniesławiających, przy tym nieprawdziwych i pozbawionych merytorycznego charakteru – uznał Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Reklama

Wszystko zaczęło się od tego, że B.L. pożyczyła od D.B. 15 tys. zł, których nie oddała. Później D.B. zaczął grozić B.L. śmiercią oraz podpaleniem stanowiących jej własność zabudowań i w efekcie wymusił na niej złożenie oświadczenia, że otrzymała od niego nie 15 tys. zł, a 40 tys. zł. Ostatecznie w jednej sprawie sąd zasądził od B.L. na rzecz D.B. kwotę 15 tys. zł. Z kolei w drugiej skazał mężczyznę za to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej groził B. L., usiłując doprowadzić ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

Kobieta wytoczyła D.B. kilka spraw cywilnych oraz złożyła parę zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przez niego innych przestępstw.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Spór wokół TK

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Budżet TK czeka na zaopiniowanie

  Komisja zadeklarowała, że do czasu spełnienia przez Trybunał Konstytucyjny wymogów formalnych, nie zaopiniuje projektu budżetu TK na przyszły rok. Według opozycji doszło do złamania procedury sejmowej.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.