Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Włochy naruszają prawa par homoseksualnych

21.07.2015, 16:52; Aktualizacja: 21.07.2015, 17:13

Nie zapewniając homoseksualistom możliwości zawarcia związków partnerskich, włoskie władze ograniczają ich prawo do życia rodzinnego i prywatnego - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

Reklama

Skargę do ETPC złożyły trzy pary gejowskie z długim strażem, którym lokalne urzędy odmówiły wydania zgody na zawarcie małżeństwa. Sprawa jednej z nich trafiła w końcu do Trybunału Konstytucyjnego, który uznał wprawdzie, że instytucja małżeństwa zarezerwowana jest dla par heteroseksualnych, ale zasugerował, że parlament może przyjąć umożliwiające zawieranie związków cywilnych przez homoseksualistów. Do tej pory włoscy deputowani nie doszli jednak do porozumienia w sprawie uchwalenia takich regulacji i Włochy pozostają obecnie jednym z ostatnich krajów Europy Zachodniej, gdzie pary gejów i lesbijek nie mogą zalegalizować swoich związków.


Pozostało jeszcze 49% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Artykuły powiązane
   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Finaliści konkursu

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Wschodzące gwiazdy prawa

    Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.