Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Usterka samolotu to jeszcze nie powód do odwołania samego lotu

05.08.2015, 06:32; Aktualizacja: 05.08.2015, 07:03

Na przewoźniku lotniczym spoczywa ciężar podjęcia wszelkich możliwych i dostępnych mu działań, w celu uniknięcia opóźnienia i zapewnienia należytej ochrony dla uprawnień przysługujących pasażerowi jako konsumentowi - orzekł Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie.

Reklama

O.S. miał polecieć z Warszawy do Nowego Jorku, jednak jego lot został odwołany. Dzień wcześniej stwierdzono bowiem w jednym z samolotów brak filtrów paliwowych na dwóch silnikach i w związku z tym przeprowadzono natychmiastową kontrolę pod tym kątem, w innych samolotach tego typu. Maszyna, która miała wykonywać przedmiotowy rejs, po przylocie z trasy, też została poddana takiej weryfikacji. Stwierdzono wówczas brak filtra paliwowego na prawym silniku i tym samym samolot natychmiast wycofano z eksploatacji. A lot O.S. został odwołany. Sprawną maszynę podstawiono dopiero 34 godziny po pierwotnie planowanym czasie wylotu.


Pozostało jeszcze 75% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.