Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Prawnik na wszelki wypadek

10.08.2015, 06:58; Aktualizacja: 10.08.2015, 15:46

Sama obawa strony wynikająca z braku wiedzy prawniczej, nie może stanowić wystarczającej podstawy do przyznania jej pełnomocnika z urzędu.

Reklama

I.G. i E.G. w sprawie przeciwko ZUS dotyczącej należności z tytułu odpowiedzialności spadkobierców za nieopłacone przez spadkodawcę składki, wystąpiły o ustanowienie pełnomocnika z urzędu. Do wniosku załączono oświadczenia o stanie rodzinnym, majątku, dochodach i źródłach utrzymania, z których wynika, że E.G. pozostaje w związku małżeńskim, ma dwójkę dzieci, jej miesięczny dochód netto wynosi 2.786 zł., a wydaje dokładnie tyle ile zarabia. Według oświadczenia I. G. również pozostaje w związku małżeńskim, ma dwójkę dzieci, jej miesięczny dochód netto wynosi 8.660 zł., natomiast wydatki przewyższają tę kwotę i oscylują w granicach 9.240 zł.


Pozostało jeszcze 77% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Notariusze

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Bez kary za uchybienie terminowi

  Przekroczenie siedmiodniowego terminu na dostarczenie dokumentów ministrowi, nie rodzi odpowiedzialności dyscyplinarnej - uznał SN.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.