Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Starzy znajomi na sali sądowej

12.08.2015, 06:39; Aktualizacja: 12.08.2015, 10:39

Zewnętrzny obserwator ma powody do wątpliwości co do bezstronności orzekających sędziów w sytuacji, gdy pełnomocnik jednej ze stron pracował kiedyś jako asystent w wydziale sądu, przed którym toczy się sprawa.

Reklama

Pozwany przedsiębiorca złożył wniosek o wyłączenie wszystkich sędziów X Wydziału Gospodarczego Sądu Rejonowego Szczecin - Centrum w Szczecinie. W uzasadnieniu wskazał, że powoda reprezentuje radca prawny J.G., który zna się ze wszystkimi pracownikami tego wydziału, gdyż jakiś czas temu pracował tam jako asystent sędziego. Do wniosku załączono notatkę, z której wynika, że podczas jednej wizyty w sądzie J.G. był serdecznie witany w sekretariacie, a pracownicy rozmawiali z nim na tematy prywatne.


Pozostało jeszcze 83% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.