Środa, 26 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Małoletnie wnuki też mogą dochodzić zadośćuczynienia za śmierć babci

09.09.2015, 06:51; Aktualizacja: 09.09.2015, 07:08

O tym, kto jest najbliższym członkiem rodziny decyduje faktyczny układ stosunków pomiędzy osobami, nie zaś formalna kolejność pokrewieństwa.

Reklama

Małoletni powodowie A.L. i I.L. reprezentowani przez swoich rodziców wnieśli do sądu pozew przeciwko ubezpieczycielowi, domagając się w nim zasądzenia na swoją rzecz po 20 tys. zł tytułem zadośćuczynienia za śmierć babci. Kobieta zginęła nagle w wypadku drogowym. Sprawca zdarzenia był ubezpieczony. Jej śmierć wywołała u powodów poczucie dotkliwej krzywdy, ogromny ból i cierpienie. A.L. i I.L. mieli z babcią bardzo dobre i bliskie kontakty, ta bowiem mieszkała z nimi oraz ich rodzicami i pomagała im na co dzień we wszystkich sprawach. Uczyła dzieci liter, czytała bajki i robiła prezenty. Kobieta miała 79 lat i od blisko dwóch lat chorowała na nowotwór, a przed samym wypadkiem jej stan się pogorszył. A. L. i I. L. wiedzieli o tym, że ich babcia jest chora, jednakże nie byli przygotowywani przez rodziców na jej śmierć.


Pozostało jeszcze 80% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

 • Wybory

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  KRRP to nie jest związek zawodowy

  Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.