Sobota, 10 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Poczucie niesprawiedliwości nie uzasadnia powództwa o ochronę dóbr osobistych

16.09.2015, 06:14; Aktualizacja: 16.09.2015, 10:17

Nie ma nic dziwnego w tym, że klient, który został wprowadzony w błąd przez usługodawcę, czuje się bezsilny i poirytowany. Jednak nie każde zaburzenie psychiczne lub emocjonalne związane z relacjami z innymi podmiotami stanowi naruszenie dobra osobistego - uznał Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Reklama

Do E.N. zadzwonił przedstawiciel jednej z sieci komórkowych, proponując mu zmianę abonamentu telefonicznego oraz przeniesienie numeru. Następnie podczas spotkania z agentem mężczyzna zawarł umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych i złożył wniosek o przeniesienie numeru. E.N. otrzymał także nową kartę SIM z numerem tymczasowym, ale zauważył ją dopiero po kilkunastu tygodniach. Był bowiem przekonany, że umowa dotyczy jedynie przeniesienia numeru, z którego dotychczas korzystał u starego operatora.


Pozostało jeszcze 82% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Rising Stars 2016

  30 wschodzących gwiazd prawa

  30 wschodzących gwiazd prawa

  Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

 • Rynek

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Specjalizacja szansą dla młodych

  Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

 • Prowadzenie sprawy

  Terminologiczny mętlik

  Terminologiczny mętlik

  Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

 • Wywiad

  Zestaw mitów prawniczych

  Zestaw mitów prawniczych

  Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.