Czwartek, 27 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Długa droga do przedterminowego zwolnienia

Ewa Maria Radlińska23.09.2015, 07:09; Aktualizacja: 23.09.2015, 07:12

Samo uchylenie postanowienia i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania ani też rozstrzygniecie sporu kompetencyjnego nie wpływa na ocenę przewlekłości postępowania.

Reklama

Skazany ubiegał się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności. Na rozpatrzenie zażalenia na decyzję Sądu Okręgowego we Wrocławiu w tej sprawie czeka od siedmiu miesięcy. I jak podnosił: na skutek błędnych decyzji podejmowanych dotychczas przez ten sąd w dalszym ciągu złożone przez niego zażalenie nie zostało rozpatrzone. Wniósł więc o stwierdzenie przewlekłości postępowania w przedmiocie warunkowego przedterminowego zwolnienia oraz o zasądzenie od Skarbu Państwa na jego rzecz kwoty 20 tys. zł zadośćuczynienia. 6 lipca 2015 r. do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wpłynęła jego skarga oparta na przepisach ustawy o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz. U. Nr 179, poz. 1843 ze zm.).


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Gry

    Nowelizacyjny hazard

    Nowelizacyjny hazard

    Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

   • Prawo karne

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    Mafię zaboli tylko odebranie majątku

    To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

   • Komornicy

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Asesorzy nie chcą być statywami

    Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.

   • Wybory

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    KRRP to nie jest związek zawodowy

    Nie chcę ani rewolucji, ani zachowania status quo. Jestem orędownikiem ewolucji – deklaruje Ryszard Ostrowski, trzeci z kandydatów na nowego prezesa KRRP.