Piątek, 9 grudnia 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Długa droga do przedterminowego zwolnienia

Ewa Maria Radlińska23.09.2015, 07:09; Aktualizacja: 23.09.2015, 07:12

Samo uchylenie postanowienia i przekazanie sprawy do ponownego rozpoznania ani też rozstrzygniecie sporu kompetencyjnego nie wpływa na ocenę przewlekłości postępowania.

Reklama

Skazany ubiegał się o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbycia reszty kary pozbawienia wolności. Na rozpatrzenie zażalenia na decyzję Sądu Okręgowego we Wrocławiu w tej sprawie czeka od siedmiu miesięcy. I jak podnosił: na skutek błędnych decyzji podejmowanych dotychczas przez ten sąd w dalszym ciągu złożone przez niego zażalenie nie zostało rozpatrzone. Wniósł więc o stwierdzenie przewlekłości postępowania w przedmiocie warunkowego przedterminowego zwolnienia oraz o zasądzenie od Skarbu Państwa na jego rzecz kwoty 20 tys. zł zadośćuczynienia. 6 lipca 2015 r. do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu wpłynęła jego skarga oparta na przepisach ustawy o skardze na naruszenie prawa strony do rozpoznania sprawy w postępowaniu przygotowawczym prowadzonym lub nadzorowanym przez prokuratora i postępowaniu sądowym bez nieuzasadnionej zwłoki (Dz. U. Nr 179, poz. 1843 ze zm.).


Pozostało jeszcze 86% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Więcej na ten temat

Artykuły płatne

  Artykuły bezpłatne

   Śledź nas na:

   Polecamy

   • Rising Stars 2016

    30 wschodzących gwiazd prawa

    30 wschodzących gwiazd prawa

    Podium 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2016 zdominowały kobiety - adw. Karolina Schiffter, prawnik Magdalena Pszczółka i adw. Małgorzata Mączka-Pacholak.

   • Rynek

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Specjalizacja szansą dla młodych

    Znalezienie swojej niszy to dziś warunek zaistnienia na konkurencyjnym rynku – przekonuje Karolina Schiffter, zwyciężczyni 5. edycji konkursu Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra.

   • Prowadzenie sprawy

    Terminologiczny mętlik

    Terminologiczny mętlik

    Aktualnie Sąd Najwyższy bada zagadnienie dotyczące przyznawania kosztów pomocy prawnej udzielanej z urzędu w sytuacji, w której udział pełnomocnika w sprawie nie był znaczący. Być może rozstrzygając ten problem, pochyli się przy okazji nad znaczeniem pojęciem „prowadzenie sprawy” - piszą adw. Lucyna Staniszewska i apl. adw. Marta Hermanowicz z kancelarii FILIPIAKBABICZ.

   • Wywiad

    Zestaw mitów prawniczych

    Zestaw mitów prawniczych

    Racjonalny prawodawca to fikcja. Fikcją jest rozdział władzy sądowniczej od wykonawczej. Oraz to, że sędziowie są tylko „ustami ustawy”, że jedynie stosują prawo, lecz go nie tworzą - mówi prof. Bartosz Brożek.