Wtorek, 25 października 2016
serwis rekomenduje gazetaprawnia.pl
statystyki

Sąd odwoławczy punktuje niższą instancję

Paulina Szewioła25.09.2015, 00:00; Aktualizacja: 25.09.2015, 06:54

Czterozdaniowy opis licznych bezprawnych zachowań oskarżonego podejmowanych na przestrzeni roku? Takiego sposobu uzasadniania wyroku nie sposób nawet nazwać zwięzłym – uznał Sąd Okręgowy w Częstochowie.

Reklama

Stan faktyczny

Sprawa dotyczyła W.G., który został oskarżony o to, że przez ponad rok, wykorzystując stosunek zależności, wielokrotnie doprowadzał do obcowania płciowego z małoletnią K.K. Zmuszał ją też do poddawania się innym czynnościom seksualnym.


Pozostało jeszcze 95% treści

Jeśli już posiadasz konto w Portalu Prawnik.pl - zaloguj się!
Uzyskaj dostęp

Zyskaj dostęp do wiarygodnego źródła informacji dedykowanych prawnikom!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję
Śledź nas na:

Polecamy

 • Gry

  Nowelizacyjny hazard

  Nowelizacyjny hazard

  Tylko liberalizacja i wynikające z niej poszerzenie zakresu licencjonowanego hazardu może zagwarantować zwiększenie ochrony użytkowników i ograniczenie szarej strefy - pisze r.pr. Anna Wietrzyńska-Ciołkowska z DLA Piper.

 • Finaliści konkursu

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Wschodzące gwiazdy prawa

  Adwokaci nokautują radców prawnych, kobiety po raz pierwszy w zdecydowanej większości. To, kto z prezentowanej trzydziestki został zwycięzcą, a kto zamknie ranking wschodzących gwiazd, okaże się podczas uroczystej gali, która odbędzie się w połowie listopada w Warszawie.

 • Prawo karne

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  Mafię zaboli tylko odebranie majątku

  To organizacja o ogromnych umiejętnościach adaptacyjnych, świetnie kamuflująca się w systemie. Na tym polega zagrożenie z jej strony - mówi Roberto Alfonso, prokurator generalny Mediolanu.

 • Komornicy

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Asesorzy nie chcą być statywami

  Nowa ustawa ma służyć przede wszystkim asesorom i aplikantom. Jednak ci ostatni obawiają się, że na zmianie przepisów to oni stracą najbardziej.